Logo_v2.png

הסודות של גאורגיה

טיולי בוטיק לגאורגיה | אירוח קולינרי גאורגי

כריסטמס בגאורגיה

טיול בוטיק

27.12.2022-1.1.2023

6 ימים

הצטרפו אלינו לטיול מיוחד ומהפנט! אווירת חג המולד המשגעת, עיר מקושטת לחג, דוכנים, נופים ואתרים ייחודים, נסיעה ברכבת הקוקושה אל תוך היער, הרים מושלגים ונופי טבע מהפנטים... 6 ימים של אושר מזוכך!!

בא לכם לסיים את השנה עם טעם טוב? הצטרפו אלינו.
אנו יוצאים לטיול בוטיק - מסלול ייחודי לנו, טיול מושקע עד הפרטים הקטנים, מלונות ברמה גבוהה, קבוצה מצומצמת ואיכותית תחת הקפדה על מגבלות הקורונה, מדריכה ישראלית-גאורגית והמון הפתעות בדרך. מספר המקומות מוגבל. 

למחוסנים בלבד!

תאריכים​

27/12/2022-1/1/2023

6 ימים

עלויות​

$1,700 דולר לאדם בחדר זוגי

 • 5 לילות, 6 ימים - טיסה בחברת התעופה הגאורגית

 • אירוח על בסיס חצי פנסיון

 • מלונות מעולים בדרגה ראשונה/דה לוקס

 • רכב ממוזג פרימיום ונוח בהתאם למספר המטיילים

 • מדריכה ישראלית מוסמכת ילידת גאורגיה

 • מדריכה מקומית דוברת עברית

 • סדנת בישול

 • ארוחת צהריים בבית משפחה מקומית

 • ארוחת ערב בסגנון משתה גאורגי 

 • סדנת ריקוד גאורגי (הולך להיות שמח!)

 • כניסה לאתרים כמופיע בתוכנית

 • נסיעה ברכבת הקוקושקה ההיסטורית, לצד הרים ויערות מושלגים

 • ביקור בשווקים, מפגשים עם מקומיים ועוד..
   

 

הטיול מותנה ב-14 משתתפים לפחות. 


המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי אשר יכלול גם ביטוח אקסטרים וטיפול בקורונה / הוצאות אישיות / משקאות מוגזים ואלכוהול בארוחות / כל מה שלא מופיע בסעיף הטיול כולל.
סדר הביקור באתרים יכול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, זמני טיסות ותנאים בשטח.

הטיול כרוך בנסיעות ארוכות ולעיתים, בכבישים שאיכותם ירודה.

 
 
 

מסלול הטיול

IMG_20190913_111606_462_edited.jpg

יום 1 | תל אביב - טביליסי

נצא בטיסת ערב מתל אביב.  "ברוכים הבאים לגאורגיה". בדרך משדה התעופה נערוך סיור לילי באוטובוס ברחבי העיר המקושטת לחג. לינה בטביליסי.

רואה צאן.jpg

יום 2 | טביליסי - קאחתי

היום הראשון שלנו בגאורגיה מוקדש לטביליסי היפהיפיה. נצא לסיור המשך בעיר העתיקה. היא נראית כמו עיירה קטנה, עם מרפסות עץ צבעוניות ובתים בסגנונות אדריכלות מגוונים בהשפעת העמים ששלטו בה. נעלה ברכבל למבצר נרקלה אל פסל אמא גאורגיה העצום. נטייל בין ישן לחדש. עתיק ומודרני. העיר העתיקה היא טבור המדינה אשר מרכז בתוכו 6 דתות בהרמוניה מלאה. העם הגאורגי שומר על אחדותו חרף מאות שנות כיבוש כמעט על ידי כל פולש שעבר דרכה. מדינה עם כ5- מיליון תושבים אשר משמרת שפה, תרבות, דת, מנהגים ואחדות חרף כיבושים ודיכוי. טביליסי עצמה נחרבה בכיבושים 40 פעם!

נבקר במרחצאות החמים בטביליסי אשר על שמם נקראת העיר טביליסי=מים חמים. נבקר בבית הכנסת היהודי.

נעבור דרך גשר השלום החדש אשר עשוי כולו מזכוכית ומואר בלילות.


בהמשך ניסע מזרחה לכיוון קאחתי, חבל היין של גאורגיה. נעבור דרך כרמים, כפרים יפיפיים, עדרי צאן ופרות, נסיעה בנוף מקסים ונגיע לסירנארי, עיירה מהמאה ה-18 אשר נקראת ״עיר האהבה של גאורגיה״. רחובות ובתים רומנטיים, מוקפים בצריחים וחומה מקוריים שהשתמרו עד היום. נטייל בין הסמטאות, נשתה קפה מול עמק האלזני ונמשיך ל-Lopota Resort, מלון ספא מרהיב ומפנק, חמישה כוכבים, השוכן על נהר הלופוטה. ארוחת ערב ולינה במקום.


 

IMG_20191025_080850 (1).jpg

יום 3 | קאחתי - בקוריאני - בורג׳ומי

לאחר ארוחת הבוקר במלון, ניסע אל עבר הג׳ווארי, כנסיה המסמלת את קבלת הנצרות בגאורגיה. על ראש מצוק הצופה אל מפגש הנהרות ארגוואי ומטקוורי. נמשיך למצחטה, עיר הבירה עתיקה של גוארגיה, בה נמצאת כנסיית סווטצחובלי, מרכז הנצרות הגאורגי, אשר מוכרת כאתר לשימור מורשת עולמית על ידי אונסקו. נטייל בין דוכני אומנות  צבעוניים ועבודות יד. נטעם מהצ׳ורצ׳חלות - הממתק הלאומי, אגוזים על חוט טבולים ברפרפת יין. נראה דוכני תבלינים, מזכרות ואוכל. נבקר בכניסה המרשימה ונסע אל עבר עיירת המרפא המפורסמת בורג׳ומי, אאשר ידועה במעיינות החמים והמים המינרלים. נצעד בפארק הלאומי, נטעם ממי הבריאות וננשום אויר צח. בהמשך נגיע אל עיירת הסקי בקוריאני לארוחת ערב וללינה.
 

75572135_486222911964697_3794373279804817408_n.jpg

יום 4 | בקוריאני - בורג׳ומי - גודאורי - הדרך הצבאית

בבוקר נצא לחוויה מדהימה של נסיעה ברכבת האיטית המפורסמת –"הקוקושה"- נסיעה דרך יער עבות (אולי מושלג..) בהמשך נתארח בבית של משפחה מקומית לארוחת צהריים. נמשיך לעבר הקווקז הגבוה, ניסע בדרך הצבאית אשר חוצה את הרי הקווקז מגאורגיה לרוסיה. היא מקשרת בין טביליסי בירת גאורגיה לוולדיקווקז, בירת צפון אוסטיה ברוסיה. זוהי דרך היסטורית אשר נחשבה לשער בין אירופה לאסיה. עוצרת נשימה ביופיה. שזורים בה כפרים קטנים, מנזרים וכנסיה על צוק בגובה 2,170 מ'. בדרך נראה את: מצודת אנאנורי | עיירת הסקי גודאורי | אנדרטת הידידות גאורגיה-רוסיה | מעיינות מינראליים וטראוורטין | סכר מאגר ז'נוואלי | הר קזבק | מעבר דריאל.
לינה וארוחת ערב במלון בגודאורי. 

shutterstock_500483515.jpg

יום 5 | גודאורי - טביליסי

ננשום בבוקר את האוויר הצח, נביט  אל הנוף הנשקף אלינו כמו גלויה, נצבוט את עצמנו להאמין שזה לא חלום ונמשיך אל עבר הכנסיה גרגטי טרינטי-(השילוש הקדוש) אחד מהאתרים הקדושים והיפים ביותר בגאורגיה. היא ניצבת בפסגה של 2,170 מ' וצופה אל עבר הר הקזבג האדיר בגובה של 5,047 מ'. במיתולוגיה היוונית,  מספרים, שאליו נקשר פרומתאוס בשלשלאות ברזל, כעונש על  שגנב את האש מהאלים והעניקה לבני האדם. אל הכנסיה נעלה בדרך מאתגרת מעט, (לא אותנו, את הרכב...) ממנה נשקפת תצפית מדהימה.

לאחר מכן נצא לכיוון טביליסי, נמשיך את דרכנו לכיוון טביליסי עיר הבירה, אליה נגיע לקראת שעות הצהריים. נמשיך את סיורינו בעיר העתיקה. נעבור במדרחוב שרדני אשר ידוע בחיי לילה תוססים. נראה את תיאטרון הבובות המפורסם עם מבנה השעון הנטוי, נטייל בין הרחובות המקושטים לקראת השנה החדשה ודוכני אומנות ומזכרות.. נעלה ברכבל אל מצודת נרקילה הנמצא על פסגת הר, נראה את פסל אמא גאורגיה ונצפה על העיר הפרושה לפנינו ישן וחדש יחד. ארוחת ערב ולינה בעיר.

 נצא לחוויה מיוחדת, סדנת ריקוד גאורגי, נתארח במרכז ללימוד ריקודים מסורתיים, נלמד לרקוד לצלילי מוזיקה חייה. יהיה כיף! 

משם, נמשיך לגלות את השווקים בטביליסי.
נמשיך אל השוק הגדול, שוק דינמו. מחולק לאזורים שונים. גבינות מכל סוג בערימות המזכירות הרים מושלגים. תבלינים. פרחים דוכנים של צ׳ורצ׳חלות בכל מיני צבעים. באזור הקצבים, לא תאמינו אבל משטח העבודה שלהם הוא גזע עץ. והחיתוך נעשה עם גרזן..
נבקר במתחם של רוכלים המוכרים תפוחי אדמה היישר מהמשאיות שלהם. נעבור להגיד שלום. הם חברים שלי-:)

נגיע למלון להתארגנות קלה ונצא לארוחת ערב במסעדה בסגנון משתה גאורגי. שם כמובן נראה לגאורגים מה למדנו בבוקר :)

נמשיך בסיור רגלי להתרשם מדוכני הכריסטמס, עץ האשוח המורתי בכיכר החירות ואווירת חג המולד בעיר מוארת ומקושטת.

נחזור למלון שמחים וכנראה שכורים...

DSCN1768.JPG

יום 6 | טביליסי - תל אביב

לאחר ארוחת בוקר, נבקר במוזיאון הזהב. נבקר במאפיה מקומית ונטעם מהפורי, הלחם הטעים.

משם נלך לשוק הפשפשים ב'גשר היבש'. שם תמצאו אנשים אשר מציעים כמעט כל דבר למכירה. כלי עבודה עתיקים ,מצלמות, תקליטים, ריהוט וכלי בית. מדליות ולבוש צבאי של הסובייטים, חרבות, חיות מפוחלצות וכל העולה על דמיונכם.. וגם כזה שלא.

נמשיך לביתו הכפרי של השף הגאורגי נוקרי, שיארח אותנו לארוחת צהריים וסדנת בישול. נלמד איך להכין חינקלי ונהנה מהכנסת אורחים גאורגית תחת עצי הפרי בבוסתנו. 

נחזור לטביליסי ונעלה עם קרונית רכבל לפוניקלור בפסגת הר מתאצמינדה בטביליסי. ונטעם את הפונציקי המפורסם של המקום, זוהי סופגניה עם מילוי קרם חלב. מעדן!!!  *מי שיעדיף יוכל לצאת למספר שעות של שופינג, ככל שהזמן יאפשר.

נמשיך לשדה התעופה בדרכנו חזרה לארץ וניפרד לשלום.

 

תזכרו, בגאורגיה אורח הוא מתנה מאלוהים. כשאתם נוסעים איתנו, אתם לא תיירים, אלא אורחים…