Logo_v2.png

הסודות של גאורגיה

טיולי בוטיק לגאורגיה | אירוח קולינרי גאורגי
racha_background_lr.jpg

בואו לגלות את חבל ראצ׳ה בגאורגיה

נבקר בפנינות חמד בגיאורגיה וגולת הכותרת:

יעד חדש, פחות מוכר, חבל ראצ׳ה המדהים

 

טיול שהוא מסע אל נופים עוצרי נשימה. הרים מושלגים, נהרות ואגמים, כפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת. בתי כנסת, מערות חצובות בהרים, כנסיות על צוקים. עדרי צאן בנדידה ופרות שנחות על הכביש ...

 

נטפס להרים ברכבי שטח, נצעד ברגל בין יערות ונטבול במעיינות מים. מוזיאון ומופע פולקלור והרבה מפגשים עם מקומיים. נתארח בבתיהם, נאכל על שולחנם ונשתה הרבה צ'ה צ'ה.. נשבע מהחצ׳פורי והחינקלי המפורסמים בטעמם המופלא. נבקר בייקב ונטעם יין.

 

נפגוש בעלי מלאכה, נבקר במוזיאון הזהב בטביליסי ובקרון הרכבת של סטלין בגורי. נעלה ברכבל למבצר נרקלה בטביליסי ונבקר בשווקים ססגוניים.

ייחודי לטיול שלנו: ביקור בחבל רא'צה המדהים. מעט מאוד מטיילים מגיעים אליו. מכנים אותו באזור " שוויץ של גאורגיה" ואכן, הוא מוקף ביערות סבוכים של עצי אורן, אשוח, והדר. מרבצי פרחים ושלכת בעונה. מצוקים חשופים כפרים יפהיפיים בין העמקים, נהרות ומפלים. באזור הזה ובקווקז, נטייל ברכבי שטח. את הטיול מלווה מדריכה ישראלית מוסמכת ילידת גאורגיה, דוברת את השפה ומכירה את התרבות. 

אנחנו מציעים טיול בקבוצות קטנות, משלבים רכבי שטח ומפגשים מרתקים עם האנשים התרבות ואורח החיים של המקומיים . בגאורגיה בכל חבל ארץ יש אוכל תרבות ואפילו שפה מיוחדת... הטיול הוא על בסיס הכול כלול!! כולל סיורים, כניסות לאתרים ופינוקים.

 

נכון, הרבה מציעים טיולים לגאורגיה,  אבל לנו יש תבלין מיוחד אשר הופך אותו לקרנבל חושים !!!

רוצים לגלות מהו ?

בואו איתי.

 050-4864112 ציפי

 

תאריכים:

28/7-2/8/2022

18-13/8/2022

8-15/9/2022

22-29/9/2022

6-16/10/2022

עלויות:

$2300 לאדם בחדר זוגי

הטיול מותנה ב-12 משתתפים לפחות.

מה נכלל בעלות הטיול?

 • טיסות בינלאומיות על פי התוכנית

 • מדריכה ישראלית מוסמכת, ילידת גאורגיה ודוברת את השפה המקומית!

 • מיסי נמל ודלק

 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון

 • 2 בקבוקי מים לאדם ליום

 • בתי מלון דרגת תיירות ראשונה/טובה 

 •  אוטובוס/מיניבוס ממוזג ונח בהתאם לגודל הקבוצה

 • יומיים טיול עם רכבי שטח 4X4 / או לחלופין טיול מלא במיניבוס  4x4 בקווקז ובראצ'ה

 • פגישת הכנה לטיול בארץ

 • תשר לנותני שירותים בחו"ל

 • ארוחת צהריים בבתי מקומיים

 • סדנא להכנת חינקלי/חצ'פורי

 • ביקור בייקב אחד לפחות+טעימות יין

 • כניסה לאתרים כמופיע בתוכנית

 

 

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען כולל ביטוח קורונה וביטול נסיעה / תוספת אתגרית לימי הגיפים / הוצאות אישיות.


סדר הביקור באתרים יכול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, זמני טיסות ותנאים בשטח.

הטיול כרוך בנסיעות ארוכות ולעיתים, בכבישים שאיכותם ירודה.

 

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב - טביליסי

נצא בטיסת בוקר ישירה  מתל אביב לבירת גאורגיה טביליסי. נצא לסיור ראשוני בעיר. נקנח בארוחת ערב במסעדה והופעת פולקלור. ברוכים הבאים לגאורגיה. לינה בטביליסי. 

יום 2

טביליסי -גורי -

בורג'ומי -בקוריאני

נתחיל את היום בנסיעה לעבר מנזר ג'ווארי (הצלב) זהו מנזר גאורגי אורתודוכסי אשר נבנה לראשונה במאה הרביעית. המנזר ממוקם על ראש צוק הצופה על עבר נוף מדהים של העיר העתיקה מצחטתה, ואל מפגש הנהרות קורה וארגווי.

נמשיך לעבר עיר ילדותו של סטאלין. נבקר בקרון הרכבת בו נסע בעולם העריץ הגדול שפחד מטיסות...

בהמשך, נגיע לבורג'ומי המפורסמת במעיינות המרפא שלה ובמים המינרלים. במהלך מאות שנים משכה אליה מנהיגים ותיירים מרחבי העולם וגם את הוריי שלקחו אותנו בילדותנו לחופשה במקום. אל בורג'ומי נגיע בשעות אחר הצהריים ניכנס לפארק ונצעד במסלול נעים במעבה היער לעבר המעיינות.

בערב נגיע לבקוריאני למלון. ארוחת ערב ולינה.

יום 3

חבל ראצ׳ה

נתחיל את היום בנסיעה דרך מחוז אמרתי לעבר מחוז ראצ'ה. אשר נמצא מזרחית לכותאיסי. בדרך נעצור לאכול את הנזוקי (לחם מתוק) המפורסם בסוראמי. המקום ממנו הגיע מספר הסיפורים של סוראמלו אשר הכרנו מההצגה והשיר, של יוסי בנאי.

נעצור לארוחת צהריים אצל משפחה מקומית בכפר. נהנה מאירוח רחב לב ומלא צ'ה צ'ה :) (אלכוהול מקומי).

חבל ראצ'ה  מכונה בפי המקומיים "שוויץ של גאורגיה". יש בו יערות עם עצי אורן, אשוח והדר. פריחות מדהימות בעונה. מצוקים ופסגות שמגיעות לגובה של כ3,000 מ'. הוא משופע בנהרות, מערות, כפרים ציוריים, מפלים וטבע במלא הדרו. נגיע אל העיר אוני, בה חיה קהילה יהודית עניפה בעבר כיום אין בה יהודים למניין. נבקר בבית הכנסת העתיק במקום. נשוב ללינה במלון בראצ'ה.

יום 4

חבל ראצ׳ה
(יום רכבי שטח)

יום מלא טבע, נהרות, מפלים ואנשים. נצא בבוקר עם רכבי שטח בנהיגה עם נהגים מקומיים. הם יקחו אותנו אל פנינים נסתרות שרק הם מכירים.. נעבור דרך טקיבולי, נראה עיר מכרות פחם עזובה, נמשיך דרך מאגר שאורי אשר נוצר כדי להפעיל תחנת כח שתספק חשמל לעיר התעשייתית לשעבר טקיבולי. נראה את כנסיית ניקורסצמינדה, אשר נבנתה במאה ה11. חלקה נהרס ברעידת אדמה ושוקם. נעצור לפיקניק צהריים מול מפל מרהיב ומרענן. נגיע לתצפית עם רצפת זכוכית מעל קניון עצום מימדים שתחתיו זורם מפל ונמשיך לעבר בריכה סודית בכפר לאילשי. נראה את המקום ממנו מתחיל לנבוע נהר הקריחולה. נבקר מקומיים ונהנה מהעושר שהטבע מציע לנו ככל שיותיר הזמן. ארוחת ערב ולינה במלון בראצ'ה.

יום 5

צ'ה - הדרך הצבאית- קווקז - גודאורי

בדרך מראצ'ה נעצור בייקב משפחתי מקסים, נשמע על אופן הייצור, נאכל ארוחת צהריים ונשתה מהיין הטעים. 
נמשיך לעבר הקווקז הגבוה, ניסע בדרך הצבאית אשר חוצה את הרי הקווקז מגאורגיה לרוסיה. היא מקשרת בין טביליסי בירת גאורגיה לוולדיקווקז, בירת צפון אוסטיה ברוסיה. זוהי דרך היסטורית אשר נחשבה לשער בין אירופה לאסיה. עוצרת נשימה ביופיה. שזורים בה כפרים קטנים, מנזרים וכנסיה על צוק בגובה 2,170 מ'. בדרך נראה את: מצודת אנאנורי | עיירת הסקי גודאורי | אנדרטת הידידות גאורגיה-רוסיה | מעיינות מינראליים וטראוורטין | סכר מאגר ז'נוואלי | הר קזבק | מעבר דריאל.
לינה וארוחת ערב במלון. 

יום 6

חבל הקווקז הגבוה
(יום רכבי שטח)

ננשום בבוקר את האוויר הצח, נביט  אל הנוף הנשקף אלינו כמו גלויה, נצבוט את עצמנו להאמין שזה לא חלום ונמשיך אל עבר הכנסיה גרגטי טרינטי-(השילוש הקדוש) אחד מהאתרים הקדושים והיפים ביותר בגאורגיה. היא ניצבת בפסגה של 2,170 מ' וצופה אל עבר הר הקזבג האדיר בגובה של 5,047 מ'. במיתולוגיה היוונית,  מספרים, שאליו נקשר פרומתאוס בשלשלאות ברזל, כעונש על  שגנב את האש מהאלים והעניקה לבני האדם. אל הכנסיה נעלה בדרך מאתגרת מעט, (לא אותנו, את הרכב...) ממנה נשקפת תצפית מדהימה.

נמשיך לעבר עמק טרוסו, מרהיב ביופיו. הטבע בצבעים מהפנטים. סלעים אדמדמים בתחתית הגבעות, כתומים וצהובים בהרים, ירוק עם הצמחיה מסביב, לבן בפסגות המושלגות. רחש של מים ליד הנהר. עדרים ורועי צאן לרוב,הם מראה שכיח באזור. נבקר בביתן של נזירות חביבות אשר יציעו לנו דבש וחברה נעימה.. נפגוש מקומיים ונראה כיצד מכינים גבינה. ננצל את היום המדהים הזה עד תום. ונחזור לארוחת ערב ולינה במלון.

יום 7

גודאורי - מצחטה –טביליסי

הבוקר נצא לכיוון טביליסי. נעצור במצחטה עיר הבירה העתיקה של טביליסי. היא ממוקמת בין מפגש הנהרות קורהואראגווי , כ-27 ק"מ מעיר הבירה טביליסי. מצחטה היא המקום בו אומצה הנצרות בגאורגיה בשנת 334 לספירה והיא משמשת עד היום כמשכן של הכנסייה האורתודוכסית של גאורגיה. במצחטה אפשר לראות דוגמאות לאדריכלות גאורגית מוקדמת. בעיר נמצאת קתדרלת סווטצחובלי (מעניק-חיים) אשר נבנתה במאה ה11. יש בה שרידים מפרסקאות מקוריים וקברי מלכים. המקום הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונס"קו . העיר משרה אווירה רומנטית בסגנון המזכיר ימי ביניים. זוגות רבים בוחרים להתחתן במקום. הרחובות והסימטאות ציוריים, חצרות עמוסות גפנים ועצי פרי, אדניות פרחים. רוכלות המציעות גרביים וכובעים שהרגע סיימו לסרוג, דוכני מזכרות ודוכני צורצחלות שהן ממתק גאורגי עשוי אגוזים ומיץ ענבים ומיני מרקחות ריבה ודבש . יש במצחטה מסעדה שמציעה את החינקלי (כיסוני בשר) הכי טעימים שאני מכירה. כן, כמובן שנאכל שם צהריים... אבל, הפעם קצת תעבדו בשביל לאכול-נעשה סדנה נחמדה של מאכל גאורגי כמו חינקלי , או חצ'פורי ואותו נוסיף לארוחת הצהריים. ועל זה נאמר :"תאכלו מה שבישלתם" :)

נמשיך לטביליסי ונלך לבקר בשוק הססגוני של העיר. נעבור בין דוכני חמוצים צבעוניים. תגלו שיש יותר מ-7 זנים של מלפפונים בדוכן אחד, תפוחי אדמה ובצל בגודל של קצת יותר מזית. גבינות מכל סוג אפשרי, קצביות עם משטחי עבודה של גזעי עץ וגרזנים, מיני תבלינים בריחות משכרים ותראו רוכלים שפותחים שולחן ומשחקים קלפים או שש- בש באמצע השוק. תלמדו שבגאורגיה יש קצב חיים ושעון זמן שונה.. ולא תרגישו איך הזמן טס כשנהנים. אבל, בכל זאת, נצטרך להמשיך לארוחת ערב ולמלון.

יום 8

טביליסי - תל אביב

היום האחרון שלנו בגאורגיה מוקדש לטביליסי היפהיפיה. נצא לסיור המשך בעיר העתיקה. היא נראית כמו עיירה קטנה, עם מרפסות עץ צבעוניות ובתים בסגנונות אדריכלות מגוונים בהשפעת העמים ששלטו בה. נעלה ברכבל למבצר נרקלה אל פסל אמא גאורגיה העצום. נטייל בין ישן לחדש. עתיק ומודרני. העיר העתיקה היא טבור המדינה אשר מרכז בתוכו 6 דתות בהרמוניה מלאה. העם הגאורגי שומר על אחדותו חרף מאות שנות כיבוש כמעט על ידי כל פולש שעבר דרכה. מדינה עם כ5- מיליון תושבים אשר משמרת שפה, תרבות, דת, מנהגים ואחדות חרף כיבושים ודיכוי. טביליסי עצמה נחרבה בכיבושים 40 פעם!

נבקר במרחצאות החמים בטביליסי אשר על שמם נקראת העיר טביליסי=מים חמים. נבקר בבית הכנסת היהודי.

נעבור דרך גשר השלום החדש אשר עשוי כולו מזכוכית ומואר בלילות. נבקר במוזיאון הזהב. נראה את כנסיית מטחי וסיוני. נבקר במאפיה מקומית ונטעם מהפורי, הלחם הטעים.

משם נלך לשוק הפשפשים ב'גשר היבש'. שם תמצאו אנשים אשר מציעים כמעט כל דבר למכירה. כלי עבודה עתיקים ,מצלמות, תקליטים, ריהוט וכלי בית. מדליות ולבוש צבאי של הסובייטים, חרבות, חיות מפוחלצות וכל העולה על דמיונכם.. וגם כזה שלא.

לקראת סיום היום נעלה לפוניקלור בפסגת הר מתאצמינדה בטביליסי. נעלה עם קרונית רכבל. נאכל ארוחת ערב מוקדמת לקראת הטיסה ונקנח בפונציקי המפורסם של המקום ,זוהי סופגניה עם מילוי קרם חלב. מעדן!!!

נמשיך לשדה התעופה בדרכנו חזרה לארץ וניפרד לשלום.

 

תזכרו, בגאורגיה אורח הוא מתנה מאלוהים. כשאתם נוסעים איתנו, אתם לא תיירים, אלא אורחים…